Smelo do cloudu?

Smelo do cloudu?

(14.02.2020)

Cloudové riešenie, teda ukladanie firemných dát vo virtuálnom úložisku na internete, bolo ešte nedávno považované za riešenie pre "odvážnych". Predovšetkým s ohľadom na obavy o bezpečnosť ukladaných dát a svoje tu navyše zohrala tiež vyššia cena. To všetko ale je dnes už hudbou minulosti a dopyt slovenských firiem po cloudových službách rapídne rastie, a to nielen u veľkých spoločností, ale aj u menších firiem. IT spoločnosti, ktoré dodávajú firemný softvér, udávajú až 30% nárast implementácie tohto typu riešenia za posledné 3 roky.

Prečo sú teda cloudové riešenia čím ďalej obľúbenejšie? Aké sú najčastejšie dôvody pre prechod na cloud?

Predovšetkým treba povedať, že cena nie je to, podľa čoho sa firmy rozhodujú pre využitie cloudového riešenia. Zvlášť ak zrovna máte nové moderné dátové centrum, potom server vám vydrží niekoľko rokov a finančné náklady na jeho prevádzku budú nižšie, než keby ste prešli na cloud. Avšak budete sa musieť o neho nepretržite starať a jeho kapacita a technická úroveň vás môže do budúcnosti limitovať.

Čo teda môže cloud ponúknuť?

ŠPIČKOVÝ HARDWARE A SOFTWARE

Ani ako veľká firma si nie vždy môžete dovoliť ten najmodernejší a technologicky vypilovaný hardware či software. Tým skôr ako menšia firma, ktorá do technickej infraštruktúry investuje prostriedky v úplne inom, teda nižšom množstve, čo sa samozrejme odráža v kvalite práce s dátami a ich zabezpečení. S cloudom získate to najlepšie, navyše nebudete sa musieť starať o aktualizácie, stráženie licencií apod.

STÁVKA NA BEZPEČNOSŤ

Všetci vieme, že kybernetické nebezpečenstvá sú veľkou hrozbou, navyše sú stále sofistikovanejšie a je čím ďalej ťažšie sa pred nimi účinne brániť. Poskytovatelia cloudových služieb prijímajú zodpovednosť za bezpečie dát, ktoré im firmy zverujú a vynakladajú obrovské finančné prostriedky na kybernetickú ochranu. Iste je to na úplne inej úrovni, než čo by si mohla dovoliť väčšina bežných firiem.

FLEXIBILITA A akcieschopnosť

Možno patríte k firmám, kde sa počet užívateľov SW sezónne mení, máte výkyvy v produkcii alebo sa proste len sťahujete. V tom prípade umožní cloud veľmi rýchlo reagovať na prichádzajúce zmeny bez budovania nových serverov alebo bez nechceného nevyťaženia existujúcich.

Nepretržitý dohľad nad dátami

Prístup k svojim dátam a aplikáciám kedykoľvek a odkiaľkoľvek sa už stal samozrejmosťou. Cloudové úložisko je ideálny spôsob, ako toto zabezpečiť.

 

Ak sa teda aktuálne vaša firma rozrastá, zlučuje, prišli ste s novým produktom alebo vám končí životnosť vášho dátového centra, je na mieste zvážiť, ako ďalej.

A nech už sa rozhodnete pre prechod na cloud alebo zvolíte klasické SW úložisko dát, oboje môže byť správne. Záleží na konkrétnych potrebách a situáciu vašej firmy, ktorú je treba brať do úvahy. Ak si na to sami netrúfate, pomôžu vám s rozhodnutím skúsení IT odborníci.

Radi by ste sa ešte na niečo spýtali?

Kontaktujte ma, iste nájdeme spoločne riešenie.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Mgr. Lenka Svrčinová

Head of Strategic Products© 2020 - 2022 - microsoft-crm.sk

Možno by vás mohlo zaujímať

Nájdete nás aj na